DANE INFORMACYJNE

Związek Sybiraków
Oddział w Przemyślu

ul. Plac Dominikański 3
37-700 PRZEMYŚL

PREZES: (+48) 698 261 204
SEKRETARZ (+48) 730 832 200

REGON: 650972004
KRS: 0000224654

NUMER KONTA BANKOWEGO:

21 9093 1020 2009 0900 0211 0001

STRONA INTERNETOWA:
www.sybiracy-przemysl.pl

NASZ ADRES E-MAIL:
sybiracy.przemysl@gmail.com

 

LICZNIK WIZYT

Naszą stronę odwiedziło już użytkowników.

AKTUALNIE GOŚCIMY

Odwiedza nas 3 gości oraz 0 użytkowników.

Międzynarodowy Dzień Archiwów w Przemyślu

    8 czercca br. w Archiwum Panstwowym w Przemyślu odbyła się na zaproszenie Dyrekcji i Pracowników Archiwum "Żywa Lekcja Historii" z udziałem Sybiraków z przemyskiego oddziału Związku Sybiraków i członków oddziału. Po przywitaniu przez Dyrektor Archiwum Panią Annę Nowak przybyłych na Międzynarodowy Dzień Archiwów uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 15 w Przemyślu zaprezentowali się w montażu słowno-muzycznym o tematyce zesłań. 

   Lekcję historii rozpoczął Marian Boczar - Sekretarz Zarządu  Oddziału Związku Sybiraków i członek Zarządu Głownego Związku Sybiraków - nakreslając historię Związku a póżniej żywi świadkowie tamtych wydarzeń opowiadali o zesłaniach i to co przeżyli będąc dziećmi. Wśród nich byli: Stanisława Żak - Prezes Zarządu Oddziału, Joanna Preiss - wiceprezes Zarządu Oddziału, Krystyna Zwierkowska - członek Zarządu Oddziału, Lidia Kiełczyńska - członek Zarządu Oddziału. 

    Całość została ubogacona wierszami, które czytała Pani Teresa Paryna - przemyska poetka i Pan Tadeusz Szczerbaty - aktor teatru "Fredreum" w Przemyślu. 

Na zdjęciu od lewej: Anna Nowak - Dyrektor Archiwum Panstwowego w Przemyślu, Stanisława Żak - Prezes Zarządu Oddziału Zwiazku Sybiraków w Przemyślu,  Teresa Paryna - przemyska poetka.

Na zdjęciu w pierwszym rzedzie od lewej: Tadeusz Szczerbaty - aktor teatru "Fredreum" w Przemyślu, członkowie przemyskiego Oddziału Związku Sybiraków w osobach: Krystyna Hańczuk, Krystyna Jasz, Edward Kroczek i Andrzej Stawarz - wiceprezes Zarządu Oddziału.

 Uczeń Szkoły Podstawowej Nr 15 w Przemyslu recytujący wiersz.

 Przybyli na Międzynarodowy Dzień Archiwów i na spotkanie z Sybirakami.